Pływanie to jedna z największych radości lata, ale także jedno z największych niebezpieczeństw. Jeśli planujesz pływać w dowolnym miejscu tego lata, czy to w oceanie, jeziorze lub basenie, zachowaj ostrożność! Istnieje wiele sposobów, aby się zranić (lub gorzej) podczas pływania. Świadomość zagrożeń może pomóc w ich uniknięciu, dlatego należy uświadomić im potencjalne niebezpieczeństwa związane z pływaniem w dowolnym miejscu. Oto lista typowych i dziwacznych niebezpieczeństw pływania, od ukąszeń rekina po glony jedzące mięso.

plywaniaTonięcie

Największym niebezpieczeństwem pływania jest zagrożenie utonięciem. Każdego roku zdarzają się tysiące możliwych do uniknięcia utonięć. Aby upewnić się, że Ty i Twoi bliscy jesteście bezpieczni, nie wchodźcie głębiej niż w talii, jeśli nie jesteście pewni, że potraficie pływać, nigdy nie pływaliście samotnie, i zapisać się na lekcje pływania, jeśli nie możecie już pływać. Nigdy nie podejmuj ryzyka.

Chlor

plywaniaChlor w basenie może chronić przed niebezpiecznymi bakteriami, ale sam chlor stanowi zagrożenie. W końcu chlor jest trucizną! Jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu na pływaniu w basenach tego lata, pamiętaj, aby zachować ostrożność, jeśli chodzi o chlorowane baseny. Jeśli zawartość chloru jest zbyt wysoka, pływacy mogą być bardzo niebezpieczni. Również zakładki chloru pozostawione bez opieki mogą być niebezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Zbyt dużo czasu spędzonego w basenach chlorowanych może powodować problemy z oddychaniem, podrażnienie oka i problemy ze skórą. Chociaż chlor nie jest największym niebezpieczeństwem pływania, dobrze jest zachować ostrożność. Powszechnie uważa się, że rzeczy, które są dla nas złe, to na przykład hazard, ale ludzie nawet nie podejrzewają, że proste rzeczy wokół nas są niebezpieczne. Lepiej jest kliknąć ten link, zamiast pływać w basenie.

Ukryte przeszkody

Wszyscy słyszeliśmy przerażające opowieści o silnych pływakach, którzy utopili się, zaplątali w zatopioną sieć lub uwięzieni pod wodą. Często nawet popularne kąpieliska mają ciemną i nieprzejrzystą wodę. Nie pływaj w obszarach, jeśli nie możesz zobaczyć, co to jest, i zdecydowanie nie pływaj pod głową pod wodą. Trzymaj się z dala od podwodnych jaskiń.

Kłucie

plywaniaNajbardziej oczywistym żywym zagrożeniem w wodzie mogą być rekiny. Jednak ataki rekinów są dość rzadkie i istnieje wiele innych rzeczy, które powinny cię bardziej martwić. Obrażenia od kłujących zwierząt, takich jak meduza, mogą być łagodnie drażniące, a nawet bardzo bolesne, a nawet śmiertelne. Bądź świadomy meduzy, portugalskiej man-o-war, skorpionfish, urchins, stonefish, fire coral i więcej. Najlepszym sposobem na uniknięcie ukąszenia przez coś jest świadomość otoczenia i noszenie butów wodnych odpornych na przebicie podczas brodzenia.

Gryzienie

Chociaż ataki rekinów są rzadkie, zdarzają się. Podobnie jak ukąszenia innych zwierząt morskich. Aby zminimalizować ryzyko ukąszenia, trzymaj się z daleka od obszarów, w których rekiny lubią spędzać wolny czas, jak na skraju rafy. Nie noś też krzykliwych lub błyszczących rzeczy, ponieważ zwykle nieszkodliwe barakudy przyciągają lśniące przedmioty. Te groźne ryby znane są nawet z tego, że wskakują do łodzi, gdy przyciąga ich lśniąca biżuteria!

Bakterie

plywaniaJednym z najmniejszych, ale najbardziej przerażających zagrożeń dla pływaków są bakterie żywiące się ciałem. Zarazy i słoną wodę można zarazić tą bakterią. Jeśli znajdujesz się w obszarze z odpływem lub odpływem kanalizacyjnym, zachowaj ostrożność podczas pływania i spłucz je później. Jeśli masz otwartą ranę lub cięte, nie pływaj w wodzie, która może zawierać bakterie, takie jak Vibrio vulnificus. Jeśli zostaniesz pocięty podczas pływania, natychmiast wyjdź z wody i wyszoruj ranę mydłem antybakteryjnym.